על העמותההמועדוןהגרעיניםהפעיליםהתנדבותהדף הראשון

 

העמותה

הדף הראשי
על העמותה
על המועדון
הגרעינים
הפעילים
התנדבות


הדף הראשון

הדף הראשון
הפורום
הגילדה
הפאה החמישית
הארכיון

עדכון מועדון העמותה – אייקון 2013

17/09/2013

שלום לחברי מועדון העמותה למשחקי תפקידים!

בעוד פחות משבוע במוצאי שבת הקרובה, ה21 בספטמבר נפתח הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים, פסטיבל אייקון 2013: זהויות.
אנו בעמותה רוצים לנצל הזדמנות זו כדי לספר לכם על האירועים הבולטים בתחום משחקי התפקידים שיתקיימו בפסטיבל.

עדכון מועדון
לצורך קבלת ההנחות המשמעותיות שחברי המועדון נהנים מהן בפסטיבל, יש להציג כרטיס חבר מועדון.חבר מועדון שאין ברשותו כרטיס, מוזמן לשלם 10 שקלים דרך פייפאל, ולמלא טופס עדכון פרטים. הכרטיסים יחכו לכם בדוכן העמותה בפסטיבל אייקון. חבר מועדון שיזמין כרטיס ולא יאסוף אותו באייקון, יקבל אותו בדואר אחרי הפסטיבל.

ועכשיו, לאירועי הפסטיבל:

חדשות משחקי התפקידים (הרצאה) – עולם משחקי התפקידים לא מפסיק להתחדש. בואו לשמוע מה צופן בחובו העתיד, אילו משחקים הושקו ממש לאחרונה ע"י החברות הגדולות ומה מעניין עכשיו בשוק משחקי האינדי.
יום ראשון 22.9, 12:00

הנחייה אולימפית 4 – הנוסחה המוצלחת ממשיכה: מנחים נחושים, מרכיבים סודיים ותחרות על המשחק הטוב ביותר! כל שחקן ישחק בשני משחקים קצרים שהמתמודדים יכינו במיוחד ובמהירות – וייתן להם ציונים. מי יתן והמנחה הטוב ביותר ינצח.
יום ראשון 22.9, 18:00

סוף עידן הדרקונים – בעידן של תהפוכות וקסם, עוצמתם המבעיתה של הדרקונים פוגשת בשאפתנותו האדירה של הקיסר הגדול. כשעתיד האנושות מונח על הכף, מה יביא איתו סוף עידן הדרקונים?
יום ראשון 22.9, 19:00

הרפתקאות בוואנור – ואנור הוא מוצר ישראלי מקורי שיצא לאור באוגוסט השנה, הכולל עולם ושיטת משחק. בואו להשתתף בחווית משחק סיפורית ויוצאת דופן תוצרת הארץ.
יום שני, 23.9, 15:00

על ילדים ועל פחדים – מפלצת מתחת למיטה, הסכנות שבחושך – בואו להתמודד מחדש עם פחדי הילדות שלא נשכח לעולם. משחק אימה לגילאי 18+.
יום שני, 23.9, 21:00

הבית – בואו להשתתף בחוויה ראשונה מסוגה בארץ. סגל תוכן המשחקים של אייקון בנה במיוחד לפסטיבל מבנה ענק ברחבה החיצונית, המחכה לכם, הרפתקנים אמיצים. האם תצליחו בזמן מוגבל לפתור את התעלומה המסתתרת בבית? הזדרזו, השעון מתקתק והשען ממהר. טיק, טק, טיק, טק.
כל יום, מ12:00 ועד 18:00, בחצר
[עדיין נשאר מקום לנאפסים לפרוייקט זה. אם אתם רוצים לעזור ביצירת החוויה ייחודית לקהל הפסטיבל, אנא שלחו מייל לכתובת roleplay@iconfestival.org.il]

חילופי העונות (משחק חי) – העונות בקרוב מתחלפות, הפיות רעבות לכוח ובאות לקחת את מה שבעבר היה שלהן. רק אם נצליח לעבוד ביחד ולסמוך אחד על השני, נוכל להישאר חופשיים.
יום שני, 23.9, 14:00

לכל שאר אירועי התחום: משחקי שולחניים, משחקים חיים, טורנירים, וסדנאות, בקרו בדף תכניית הפסטיבל, וסמנו במסגרת הכחולה של התגיות "משחקי תפקידים". אירועי משחקי התפקידים יסומנו בבירור.

כרטיסים ניתן להזמין עד יום שלישי (17/9) בערב, או לרכוש בקופות במהלך הפסטיבל.

אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, ואנחנו מבטיחים לנסות לעזור: moadon@roleplay.org.il

עדכון מועדון העמותה למשחקי תפקידים, ספטמבר 2013

04/09/2013

שלום לחברי מועדון העמותה למשחקי תפקידים!

אז מה שלומכם? איך עבר הקיץ?
ללא ספק, האירוע של הקיץ בתחום שלנו בארץ היה המשחק החי "9", שהפיח רוח חיים אפוקליפטית בסצנת המשחקים החיים. גם אם לא הייתם, כדאי לבקר בקבוצת הפייסבוק של המשחק, ולקרוא על החוויות של מי שהצליחו לשרוד את מכונת האבק ואת צוותי הצילום. קלחת השמועות בעניין משחקי המשך כאלה ואחרים רוחשת במיוחד, אז כדאי לשים לב לעדכונים ברשת!
כמו בכל שנה, נערך בקיץ גם כנס דרקוניקון, ובו הושק משחק תפקידים חדש ומקורי בעברית – "ואנור", פרי עטו של אביב מנוח. היכנסו לאתר המשחק כדי לראות את תמונות ההשקה מהכנס, ואף לרכוש לעצמכם עותק עברי למהדרין.
_________________________________

אייקון 2013

בעוד פחות מחודש ייערך פסטיבל אייקון, בו משתתפת העמותה שלנו, ובו אתם, חברי המועדון שלנו, מקבלים הנחות מרגשות במיוחד. כל חבר מועדון שמעוניין לקבל כרטיס חבר לפסטיבל אייקון (או לשימוש עתידי), מוזמן לשלם 10 שקלים דרך פייפאל, ולמלא טופס עדכון פרטים. הכרטיסים יחכו לכם בדוכן העמותה בפסטיבל אייקון. חבר מועדון שיזמין כרטיס ולא יאסוף אותו באייקון, יקבל אותו בדואר אחרי הפסטיבל. לא תתקיים הפקת כרטיסים במהלך הפסטיבל.
ומה באייקון עצמו? שמענו שיש שם 250 אירועים שונים, אבל בלי צל של ספק, הדבר החשוב ביותר הם המשחקים. וכל מי שאומר משהו אחר – דב"ש. השנה הצוות הכין לכם משחקי תפקידים, משחקים חיים, טורנירים, סדנאות – בהיקף חסר תקדים. בקרו בדף תכניית הפסטיבל, וסמנו במסגרת הכחולה של התגיות "משחקי תפקידים". כך תבטיחו שדעתכם לא תוסח ממה שחשוב באמת. כדי לגוון, אנחנו ממליצים להעיף מבט גם באירועי החינם שיתקיימו בכנס. משחק משימות, זירת קרבות בה יוכרעו שאלות הרות גורל, וה"כדורולפליי", שהוא כמובן השילוב המתבקש בין כדורגל ומשחקי תפקידים.
בין שלל האירועים תוכלו למצוא את הפקת החובבים הבימתית "סוף העולם למתקדמים" – דרמה קומית על משחקי תפקידים, ואת המופע "הרפתקה מוכנה" שהוא שילוב בין מופע אימפרוביזציה למשחק תפקידים על הבמה בשיתוף הקהל (עם מנחה אכזר במיוחד). לאורך כל ימי הפסטיבל יתקיימו פעילויות חוצות ואטרקציות לכל המשפחה – זירת קרבות גלדיאטורים עתירת אקשן, יריד דוכנים, הפעלות לילדים ותחרות תחפושות. מבקרי הפסטיבל ימצאו גם מתחמי מנוחה והתרועעות שבהם יוכלו להתנסות במשחקי לוח וקלפים או לשבת על כוס קפה עם חברים. מדי לילה, אחרי המופעים המרכזיים, יוקרנו סרטי מדע בדיוני ופנטזיה בחינם.
לא מספיק? "הבית" הוא משחק חי המתקיים בתוך מבנה אינטראקטיבי ענק שנבנה בחצר, ראשון מסוגו בארץ. בתוכו קבוצות יכולות לשחק הרפתקה קצרה ומשתנה הנמשכת שעה אחת בדיוק. צוות ההפקה של "הבית" מחפש נאפסים, שיבואו ויעזרו לנו להעביר חוויה יחודית וחד-פעמית לקהל הרחב. המעוניינים מוזמנים לפנות למנהל תוכן המשחקים באייקון, אלון סנדלר.
עוד? בבקשה! ידיעה חדשה ומרגשת שהגיע זה עתה: הסרט "Knights of Badassdom" המדובר, שהטריילר שלו רץ בין חובבי משחקי תפקידים ולארפים באינטרנט כבר שנתיים ועד היום לא היה לנו מושג אם הוא אי-פעם ייצא אל העולם – ייצא לאור ב24 בספטמבר ויחתום את פסטיבל אייקון השנה בהקרנה לילית – באי אייקון יהיו בין הראשונים שיראו את הסרט. כמות המקומות מוגבלת, הכניסה בחינם.
ועוד ועוד הרצאות, סדנאות, פאנלים, משחקים ועוד ועוד ועוד. למה אתם עוד פה ולא עוברים על התכניה, אה?
_________________________________
בינתיים, הטלויזיה משעממת? אין שום בעיה!
שחקנים בפאב – ועכשיו ביוטיוב! אם פספסתם את אירוע "שחקנים בפאב" הראשון, שעסק בנושא המרתק "אלכוהול במשחקי תפקידים" עליו הרצה זיו קיטרו המבושם קלות – אתם יכולים לצפות בהרצאה ביוטיוב.
וגם ערב התיאוריה שנערך בדרקוניקון תועד. "מעשה בחמישה דרקונים" – דיון בו השתתפו אורי ליפשיץ, ערן מולוט, חגי אלקיים, איתי גרייף ואביב מנוח – ושוחחו על המהדורות השונות של מו"ד, לקראת צאת המהדורה החמישית, כולל הדיון בשאלה האם מו"ד 4 הוא באמת מו"ד?
רוצים עוד? יהיה עוד, אבל באוקטובר, אחרי שכולנו נרגע מהחגים.
 ________________________________
ובינתיים, בעולם הגדול, הוכרזו הזוכים בפרסי ה ENNIE היוקרתיים. כמו שכבר התרגלנו בשנים האחרונות, חברת PAZIO המוציאה לאור את מוצרי PATHFINDER מככבת. שימו לב לזוכה בקטגוריית מערכת החוקים הטובה ביותר – המשחק "עולם המבוך". הביקורות מהללות אותו כמשחק שמצליח לשחזר היטב את חווית זחילת המבוכים הקלאסית, אבל בלי חוקים מסורבלים ועם דגש חזק על סיפוריות. זו מערכת החוקים עליה מבוסס "ואנור" הישראלי.
________________________________
עדיין נשאר זמן פנוי? איזה מזל שהאנשים הטובים באתר הפונדק העלו סקירה חדשה למשחק התפקידים "עולמות הפרא" שכבר צבר פופולריות בעולם. לא מכירים? קראו את הסקירה, החכימו, ואולי זה יהיה הקמפיין החדש שלכם!
קראתם את הסקירה על עולמות הפרא, ואתם רוצים לפצוח במערכה מלהיבה אבל חסר לכם שחקן אחד להשלים מניין? קבוצת הפייסבוק של שחקני התפקידים בישראל היא הכתובת שלכם והמקום הטוב ביותר לדיונים על מהות משחקי התפקידים. רוצים להתעדכן ולא רק פעם בחודש? תנו לייק לדף של העמותה, ותישארו מעודכנים בכל מה שחשוב וגם מה שלא כל כך חשוב, כל עוד זה קשור למשחקי תפקידים.
________________________________
מענק עידוד בתחום משחקי התפקידים 
ועד העמותה מזמין אתכם להגיש הצעות לקבלת מענק עידוד בתחום משחקי התפקידים.
העמותה למשחקי תפקידים תעניק בחודש נובמבר מענק בסך 1500 ש"ח לפרוייקט בתחום משחקי התפקידים. הפרוייקט יכול להיות יצירתי (ספר שיטה, הרפתקאה וכו'), אירוע (כנס, לארפ גדול), או אחר – הדרישה היחידה היא שהוא יקדם את התחום בארץ.
את הקול הקורא המלא להגשת ההצעות ניתן למצוא כאן.
________________________________
23.9 – כנס "משחקים וחינוך"
מכירים מורים? אתם מורים? מתעניינים בחינוך, הוראה, ומשחקים? העמותה למשחקי תפקידים (אלה אנחנו) ועמותת מפתחי המשחקים הדיגיטליים (חברים שלנו עם מקלדות) עורכות כנס על שימושי משחקי תפקידים ומשחקי מחשב בחינוך והוראה במסגרת אירועי פסטיבל "אוטופיה". מפגש בין מורים למפתחי משחקים, שבו יוצגו מודלים שונים, ובסופו יורכב כח משימה של מורים המוכנים לנסות ניסויים כבר השנה בכיתותיהם. אז אם שמרתם על קשר חם עם המורים שלכם מהתיכון – הזמינו גם אותם!
________________________________
אז זהו בינתיים, תשחקו הרבה, תתחילו קמפיינים חדשים, תמשיכו קמפיינים ישנים, ואל תשכחו להאכיל את המפלצות.
אתם תמיד מוזמנים לפנות לעמותה למשחקי תפקידים, ואנחנו מבטיחים לנסות לעזור: moadon@roleplay.org.il

פרוטוקול ישיבת ועד, ה-12 למאי, 2013

14/05/2013
פרוטוקול ישיבת ועד העמותה למשחקי תפקידים שנערכה בתאריך ה-12.05.2013
נוכחים:
מיכאל גורודין – יו"ר העמותה
יבגני רזניקוב – גזבר העמותה
חגי אלקיים – חבר ועד העמותה
הדר רייזמן – חברת ועד העמותה
ערן זבולון – מזכיר העמותה

הועד החל בדיון מעמיק על העונה השלישי של Game of thrones

סיכום שנה, ובחינת היעדים למול ביצוע
מה עשינו השנה?
א. תוגברה משמעותית נוכחית העמותה בפייסבוק. אנשים משתמשים בדף Israeli roleplay
ב. הועלו יוזמות ל-3 פרוייקטים. אחד מהם הגיע לכלל סיום, אך הכלי לא מפורסם ולא נוצרו מנגנונים לשימוש בו וזה יעד לשנה הבאה. 2 הפרוייקטים האחרים לא הגיעו לידי מימוש.
ג. חילקנו ל"ואנור" מלגה ע"ס 1000 ש"ח
ד. התקיימו 2 שולחנות עגולים, 4 מליאות.
ה. העמותה ארגנה כנס ביגור
ו. העמותה השתתפה ועזרה לכנסי אייקון, כרמיקון ודרקוניקון
ז. הותנע תהליך חשיבה להגדרת וגיבוש מטרות העמותה כמטרות ברות מדידה

מה הושלם למול יעדים
א. פיתוח "ארגז הכלים" – פותח כלי נוסף אחד ווהחל תהליך של פיתוח אחד נוסף. בעתיד יש למסד ולרכז ולפרסם את ארגז הכלים של העמותה ולעדכנו ככל שהוא מתפתח.
ב. פיתוח "אנטרנט" – עלינו ל-430 אנשים ובמגמת עלייה (פייסבוק עשו שינוי בעייתי לדף). קבוצת הפייסבוק Israeli roleplay אקטיבית. בשולחן עגול דוברו על הגילדה ועל הפורומים והאתר. לא התבצע מה שהוגדר בשולחן עגול. שדרוגי אתר ופורומים יועברו לועד הבא.
ג. תקשורת עם המליאה – היו 4 מליאות שאינן האסיפה הכללית. היו מספר מכתבים לחברי המליאה אך לא התקיים מכתב חודשי למכתב. הועד רואה את הפורומים של העמותה ככלי שאינו יעיל יותר לתקשורת ארגונית ועל כן יש לבחון אפשרויות אחרות לתקשורת ארגונית
ד. יעדים ארגוניים: לפחות אחת מישיבות המליאה מניבה "פרי בעולם האמיתי" (אירוע, וכיוב' חדש, בהובלת וביוזמת חבר עמותה) – עשינו את זה (פעמיים). השגת טופס 46 מרשות המיסים לצורך אפשרות קבלת תרומות מוכרות להחזר מס. מיפוי מקורות מימון תקציביים אפשריים (מי נותן כסף ומה צריך לקיים כדי לקבל את הכסף הזה) – לא עשינו את זה וכדאי מאוד לעשות את זה בשנה הבאה.
ה. שת"פים והעולם הגדול – לא עשינו את זה. ההצעה המקורית למלגה לא עבר במליאה.

התייחסות הועד לסוגיית "העמותה כמארגנת אירועים"
אין לועד העמותה שום דבר נגד ארגון אירועים, אוהב אירועים וישמח לעזור לכל מי שרוצה לארגן אירועים. הועד רואה, כמדיניות, את העמותה כגוף
אשר מורכב מסך פעיליו ומכיר בעובדה כי מירב שעות העבודה של הפעילים מושקעות בארגון אירועים בכלל וארגון ביגור בפרט. העמותה היא גף המארגן את כנס ביגור (ולראייה מכרז ביגור המתפרסם מיוזמת הועד). כנסים נוספים אינם מאורגנים ביוזמת העמותה ועל כן הם כנסים אשר העמותה משתתפת בהם או מארגנת אותם מתוקף היות הפעילים המארגנים חלק מן העמותה.

הצעה לנוהל פניה לועד
הבעיה שנוצרה היא שמדבר אדם עם חבר ועד, מוציא קיטור או סתם מדבר ומבחינת האדם הוא פנה רשמית אל הועד אך מבחינת הועד הוא לא קיבל באמת את התלונה.
הצעה – צריך לשאול את האדם האם הוא רוצה התייחסות של הועד ואז צריך להוציא לו התייחסות בכתב.
הועד החליט כי אין כאן חיוב, אך הועד הסכים כי בשיחות קרובות עם חברי עמותה ואנשים אחרים בנושאי עמותה, חברי הועד ישימו דגש על כך שתשובה רשמית של הועד תנתן בכתב לאחר יידוע של כל חברי הועד וזאת על מנת למנוע בלבול בין שיחות אישיות ולא רשמיות לבין בקשה או דרישה לעמדה רשמית של הועד.

עדכון פגישה של יו"ר העמותה עם מנהל פסטיבל אייקוןו
א. צנזורה – רק אחראי משחקי תפקידים יוכל לצנזר משחקים וזהו תחום סמכותו. מנהל הפסטיבל ישמש ערכאה גבוהה יותר בתיאום עם ועד העמותה ותוך הבעת רגישות מתאימה
ב. דיווח – מנהל התוכן הראשי/ת יהיה הגורם המדווח לועד העמותה
ג. הוגדרו 2 מטרות חשובות לועד העמותה, ומנהל הפסטיבל יעביר הלאה לאנשי הסגל:
a. אירוע מ"ת משמעותי באולם משמעותי
b. משחק חי עם תקציב משמעותי

בברכה
מזכיר העמותה למשחקי תפקידים בישראל (ע"ר)

פרוטוקול ישיבת ועד, ה-23 לאפריל, 2013

14/05/2013
פרוטוקול ישיבת ועד העמותה למשחקי תפקידים שנערכה בתאריך ה-23.04.2013
נוכחים (טלפונית):
מיכאל גורודים – יו"ר העמותה
יבגני רזניקוב – גזבר העמותה
חגי אלקיים – חבר ועד העמותה
הדר רייזמן – חברת ועד העמותה
ערן זבולון – מזכיר העמותה

1. קבלת חברים חדשים

שחר בר התקבל כחבר עמותה.

2. החלטה במכרז מנהל התוכן הלא עיוני באייקון 2013

ועד העמותה קיבל את הצעת המכרז של אלון סנדלר לתפריד מנהל התוכן הלא עיוני באייקון 2013

בברכה
מזכיר העמותה למשחקי תפקידים בישראל (ע"ר)

פרוטוקול ישיבת מליאה, 2 למאי, 2013

14/05/2013
פרוטוקול ישיבת מליאה העמותה למשחקי תפקידים בישראל (ע"ר)
שנערכה בתאריך ה 2-5-13 בשעה 19:30, בתיכון עירוני ח', רח' התשעים ושלושה, ת"א-יפו


נוכחים: גיא קובל, שחר בר, אלון סנדלר, רביד שטיינפרס, מתן מור, ערן זבולון, מיכאל גורודין, הדר רייזמן, עמית ורטהיימר, איתי בן-עברי, ארז רגב, אלי לוינגר, מיכאל פבזנר, חגי אלקיים, קרן ארבל, שיר דר, ערן וייס, דודי קאופמן, גיל רן

מאחר וטרם נתאספו שליש מחברי העמותה בשעה היעודה נדחתה התחלת הישיבה לשעה 20:00.

יו"ר המליאה: מיכאל גורודין

מזכיר המליאה: ערן זבולון

המליאה החלה בדיון קצר בנושא "מה העמותה יודעת לעשות היום?" השאלה עלתה מתוך תהליך החשיבה המתמשך בעמותה בשנה האחרונה בנוגע לייעוד העמותה ולדגשים שהועד וחברי העמותה נותנים לפעילויות השונות וליכולות השונות של העמותה. התשובות העיקריות שעלו לשאלה שנשאלה היו:

 1. הפקת אירועים , לרבות אירוע דגל אחד בשנה
 2. גב כספי / כלכלי / חשבון בנק, פרישת חסות על אירועים, פעילויות או פרוייקטים
 3. גב ביטוחי למארגני פעילויות או אירועים
 4. מאגר פעילים
 5. פנים אל מול גופים אחרים, טיפול בבירוקרטיה
 6. הנפקת מסמכים מתאימים למול גופים אחרים
 7. צומת ידע בתחום משחקי התפקידים
 8. יכולת רתימה של פעילים וחברים
 9. רשימת תפוצה וגישה לקהל
 10. מחסן (מתוקף הסכם המחסן הבין-ארגוני)

1.דיון בנושא מבנה הועד

1.1. כמות חברי ועד
בשנה שעברה בוצע שינוי במבנה ועד העמותה ובמהלך שנה זו נבחן השינוי. הועד הורכב בשנה החולפת מחמישה חברים במקום שלושה חברים, כפי שהיה נהוג מיום הווסדה של העמותה ועד לבחירת האחרונות במאי 2012. הועד סיכום לחברי המליאה כי במהלך השנה הייתה האפשרות לבצע יותר מאשר "כיבוי שריפות" ותחזוקה שוטפת. יחד עם שינוי מחשבתי, השינוי היה חיובי לפי דעת ועד העמותה ועליו להמשך בעתיד הקרוב לכל הפחות.
1.2. תפקיד המזכיר לאור השינוי משנה שעברה
מיכאל ג. הציג את הנושא תפקיד מזכיר העמותה. ההצעה העומדת על הפרק היא לוותר על תפקיד המזכיר מאחר והגדרתו אינה ברורה וכי הוא מבצע את התפקידים ש"אינם תפקידי יו"ר או תפקידי גזבר". מזכיר העמותה, ערן, הסכים לדברי מיכאל והדגיש כי תפקידו יכול להתחלק בין חברי הועד הקיימים. הודגש כי רצוי שיהיה חבר ועד אחד אשר אחראי על נושא הבירוקרטיה למול גופים שונים, ובפרט רשם העמותות.
מודגש שההצעה היא כי הועד יכלול 2 תפקידים: "יור" (כמתחייב מהתקנון), ו"גזבר" (אדמיניסטרטור, וכמתחייב מהתקנון), ו-3 חברי ועד (רצים על אג'נדה ספציפית – כנוהג).
נשאלה השאלה האם מזכיר העמותה מוזכר בתקנון. נענה כי המזכיר מוזכר בתקנון רק בהקשר של היותו באופן מיידי מזכיר המליאה בכל אסיפת מליאה. ניתן יהיה לבחור כל אחד מחברי הועד למזכיר המליאה ואפשר יהיה לבצע רוטציה בין חברי הועד השונים בתפקיד זה בכל מליאה.

מיכאל ג. הזכיר לחברי העמותה כי לא כל חברי הועד היוצא מציגים את מועמדותם לועד הבא וכי נדרשים חברי מליאה נוספים המעוניינים להיות חברים בועד על מנת להמשיך בועד של 5 חברים.

2.גיבוש הצעה לשינוי מטרות העמותה

בתהליך בשנה האחרונה בוצע תהליך חשיבה לגיבוש מחדש של מטרות העמותה. ניסוח המטרות מחדש מגיע מתוך הליך החשיבה המוודא כי המטרות ניתנות למדידה באופן ברור יותר ובכך ניתן להתייחס משנה לשנה לשאלה, "עד כמה העמותה קידמה את מטרותיה"? מטרות העמותה המוצעות להצבעה במהלך האסיפה הכללית של העמותה בסוף החודש יהיו:

 1. להגדיל את היקף העוסקים בתחום
 2. לספק שירותים לקהילת שחקנים
 3. להרחיב את הידע ומגוון חוויות המשחק
 4. לפתח קהילייה מקצועית בתחום וסביבו

להגדיל את היקף העוסקים בתחום
כלים – פרסום, יח"ץ, מיתוג
הנגשת חומרים (D&D encounters), התנסות, (שידור משחקים במדיה חברתית)
שימור אנשים על ידי "גילדה" (מאגר שחקנים / קהל)
יצירת קשר ארוך טווח עם מאגרי "דם חדש"
תשתית ארצית לקבוצות פיק-אפ
מעטפת לילדי חוגים

לספק שירותים לקהילת שחקנים
כלים – "גילדה", כלים להקמת כנס,
קבוצות נוער, הנחייה וליווי, "תיק קהילה"
קבוצות רכישה
מאגר כוח אדם (מנחים, פעילים)
ליווי בהפקת אירועים
תשתית ציוד / פיזית
מאגר תוכן – מערכי פעילות, משחקים
הדרכה והכשרת כוח אדם
מימון
קישור בין קהילות

להרחיב את הידע ומגוון חוויות המשחק
כלים – ייצוג וגב ליוצרי פרינג'
מאגר תוכן
תמיכה בחומר בעברית
יצירת "קוד אתי"
תשתית לקיום משחקי פרינג'
תמיכה לשחקנים ומנחים, בנק ידע מקצועי לחובבנים
איסוף חומרים
תמיכה באירועי חשיפה

לפתח קהילייה מקצועית בתחום וסביבו
כלים – קשר עם העולם האקדמי
כסף לחוקרים,וכותבים (מלגות באופן כללי)
מאגר נחקרים
איסוף ידע מחקרי
פלטפורמה פעילה לדיון, אסופת מאמרים
תמיכה באירועים עיוניים
פרמול ידע תיאורטי, כתב עת בר רפרונס
תמיכה ליוצרים בתחום
תמיכה בהשתתפות בפעילויות בחו"ל
חילופי אנשי מקצוע
ספק מורשה של סמינרים למשרד החינוך
ייצוג בפני הרשויות
הרצת משחקים בתחום המקצועי
מה אני יכול לעשות עם משחקי תפקידים?

הצעות המשך , הוסכם לאסוף הצעות מהנוכחים לקידום אחת הנקודות שהועלו בדיון. הוצע כי ההצבעה על הפרוייקטים החדשים או התחומים החדשים שהעמותה תשקיע את משאביה בהם תועלה לדיון במליאה הבאה ועד אז ייתבקשו המתנדבים להעלות את הצעותיהם על כתב ולהתכונן עלמנת שניתן יהיה לבצע החלטה מושכלת ולא הצעה על בסיס הערכות הניתנות ברגע.

המתנדבים הבאים התנדבו להתמקד, כל אחד, בנקודה אחת לקידום:

 1. גיא קובל- הקמת "תיק אירוע", מדריך למארגן איך מקימים אירוע
 2. רביד שטיינפרס – כתב עת אקדמי / מקצועי
 3. שיר דר – רכישת ציוד וטיפול בנושא מחסן
 4. ערן וייס – מערך מלגות לחוקרים / כותבים / אחרים
 5. אלי לוינגר – מאגר שחקנים (AKA גילדה), מאגר מנחים


הישיבה ננעלה לאחר דיון זה. נושאי הדיון בנוגע לסטאטוס פרוייקטים רצים וסיכום כנס ביגור 2013 יועברו למליאה הקרובה, בתאריך ה-30 למאי 2013.

בברכה
מזכיר העמותה למשחקי תפקידים בישראל (ע"ר)

  כל הזכויות ובכללן על התכנים המוצגים באתר זה שמורות לכותבים ולעמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל. כל העתקה, לרבות במדיה מודפסת או דיגיטלית, אסורה ללא אישור מפורש. Design by Tryscer